4 علت خرابی تاچ مانیتور خودرو

مدیر سایت
29 تیر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تعویض تاچ مانیتور ماشین

 

دلایل خرابی تاچ مانیتور خودرو

علت خرابی تاچ مانیتور خودرو

علت خرابی تاچ مانیتور خودرو

 

 

تکنولوژی های جدید در صنعت خودروسازی، از جمله تاچ مانیتورها، به طور گسترده ای در خودروهای مدرن استفاده می شوند

این تکنولوژی ها به کاربران امکان کنترل و دسترسی به انواع اطلاعات و سیستم های خودرو را می دهند. با این حال، همانطور که در هر نوع تکنولوژی دیگری است، خرابی و عیب آنها نیز امکان پذیر است.

در این مقاله، به بررسی علت های خرابی تاچ مانیتور خودرو پرداخته خواهد شد.

 

 علت اصلی خرابی تاچ مانیتور خودرو

 

یکی از عوامل مهم، عوامل فنی و سخت افزاری است. در بعضی از موارد، قطعات داخلی تاچ مانیتور ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عدم تطابق با سیستم، خراب شوند.

علاوه بر این، خطاهای تولیدی نیز می تواند عاملی برای خرابی تاچ مانیتور باشد.

 

 

برخی از قطعات داخلی ممکن است در فرآیند تولید دچار خطا شوند و در نتیجه، عملکرد تاچ مانیتور را تحت تاثیر قرار دهند.

علت دیگری نیز ممکن است در خرابی تاچ مانیتور خودرو تأثیرگذار باشند.

 

 

یکی از این علت ها ، عوامل محیطی است.

خودروها در شرایط محیطی مختلف استفاده می شوند و این شرایط ممکن است تأثیر زیادی بر عملکرد تاچ مانیتور خودرو داشته باشند.

 

به عنوان مثال، در شرایط آب و هوای سرد، تاچ مانیتور ممکن است باعث کاهش حساسیت و عملکرد غیرعادی شود. همچنین، در شرایط گرم و خشک، قطعات داخلی ممکن است به علت تغییرات دما، خراب شوند.

 

تعویض تاچ مانیتور خودرو

تعویض تاچ مانیتور اندروید خودرو

ویدیو تعویض تاچ مانیتور

دلایل  خرابی تاچ  مانیتور خودرو

یکی از ایرادات شایع در مانیتور های خودرو از کار افتادن تاچ می‌باشد چون بسیاری از کارهای قابل انجام در مانیتور از طریق لمس تاچ می‌باشد کار نکردن تاچ میتواند مصرف کننده را با مشکل روبرو بکند و عملا استفاده از مانیتور مقدور نمیباشد

 مهمترین دلیل خرابی تاچ مانیتور  خودرو حرارت مستقیم آفتاب می‌باشددر صورت خرابی تاچ مانیتور خودرو به شمال سیستم مراجعه کنید

 

دومین مسأله مهم در خرابی تاچ زدن واکس داشبورد در کارواش ها بر روی صفحه تاچ می‌باشد ، واکس داشبورد به علت چربی بالا و نفوز به لایه های صفحه تاچ باعث خرابی تاچ میشود .

 

شستشوی صفحه تاچ مانیتور خودرو با مایع شیشه شور ( رایت) به هیچ عنوان از مواد مایع برای تمیز کردن صفحه تاچ استفاده نکنید، هرگز نباید از اسپری ها یا مواد شوینده مایع برای تمیز کردن صفحه تاچ استفاده شود.

 

به منظور تمیز کردن صفحه تاچ مانیتور ماشین بهترین راه استفاده از یک پارچه نمدار مخصوص شیشه عینک است که به محلول مخصوص شیشه عینک آغشته‌ شده باشددقت کنید پارچه فقط نمدار باشد و از پاشیدن هر اسپری یا مایعی بر روی تاچ اکیداً خودداری کنید.

 

برخورد اشیاء تیز مثل سوزن و یا ناخن خانمها به صفه تاچ که موجب فرورفتن یک نقطه خاص شده و صفحه تاچ به صورت خودکار دائما یک جای صفحه را تاچ میکند.

 

برای تمیز کردن صفحه تاچ بهترین راه نم کردن پارچه مخصوص شیشه عینک به محلول مخصوص شیشه عینک و تمیز کردن آن می‌باشد ، دقت کنید پارچه فقط نم باشد و از ریختن مایع روی تاچ جدا خودداری کنید

اگر مانیتور ماشین شما به صورت خود به خودی روشن و خاموش می شود،

 

احتمالاً مشکل از دو شاخه یا محافظ آن باشداگر با بررسی این دو قطعه مشکل رفع نشد، ممکن است ایراد از تبدیل کننده های داخلی باشددر این صورت از دست شما کاری بر نمی آید و باید به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مانیتور های خودرو مراجعه کنید.

 

 

در برخی موارد ممکن است علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین به این صورت باشد که با لمس یک نقطه بر روی صفحه نقطه مقابل آن و یا کمی آن طرف تر انتخاب شود که باعث به هم ریختگی برنامه و منوی مانیتور می شود.

 

در این موارد به اصطلاح باید اقدام کنیم به کالیبراسیون صفحه نمایش لمسی یا تاچ دستگاه تا خطای آن بر طرف شود و نقاط لمس شده را با دقت انتخاب کندالبته بعضی مواقع این علت می تواند هنگ کردن مانیتور ماشین باد.

 

 روش کالیبره کردن تاچ مانیتور خودرو

  • روش اول برای کالیبره کردن صفحه نمایش مانیتور های اندرویدی به این شکل است که در صورتی که تاچ مانیتور شما خطای کمی می دهد، وارد منو تنظیمات شوید و سپس به car setting بروید.

 

  • بعد گزینه Touchscreen Calibration را جستجو کنید و با انتخاب آن به محیط کالیبره تاچ وارد شوید.

 

  • سپس به صورت دقیق با انگشت خود نقاط مربوطه را که بر روی صفحه نمایش مشخص می ‌شوند، لمس کنیداین نقاط در چهارگوشه صفحه ظاهر می شوند.

 

  • روش دوم برای کالیبره کردن تاچ مانیتور خودرو در حالتی است که وارد محیط کالیبره شده باشید ولی نقاط ظاهر شده بر روی صفحه را به صورت اشتباه و یا با خطای زیاد انتخاب کرده باشید.

 

  • در این حالت به طور کلی صفحه لمس مانیتور از کار می افتددر این حالت باید وارد محیط های رادیو و یا AUX شده و هر پنج انگشت خود را به مدت کمتر از 60 ثانیه بر روی صفحه تاچ دستگاه نگه داریددر این هنگام وارد محیط کالیبراسیون تاچ می شوید.

 

 

  • روش سوم در کالیبره کردن تاچ مانیتور های ماشین وقتی به کار می آید که تاچ دستگاه به صورت کامل از کار افتاده باشددر این موارد ابتدا یک موس کامپیوتری سیم دار و یا بی سیم تهیه کنید.

 

  • سپس آن را به پورت USB مانیتور وصل کرده تا علامت فلش موس بر روی صفحه مانتیور ظاهر شود.

 

 

  • از این روش می توانید با کمک موس وارد منو های مربوط به کالیبره کردن سیستم مانتیور ماشین شوید و گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید.

عوامل دیگر در خرابی تاچ مانیتور خودرو

علت دیگری نیز ممکن است در خرابی تاچ مانیتور خودرو تأثیرگذار باشند.

 

یکی از این عوامل، عوامل نرم افزاری است. تاچ مانیتورها از نرم افزار های خاصی برای کنترل و عملکرد استفاده می کنند.

خرابی در نرم افزار ممکن است باعث خرابی تاچ مانیتور شود.

 

به عنوان مثال، در صورت وجود باگ ها یا خطاهای نرم افزاری، تاچ مانیتور ممکن است به درستی کار نکند و باعث مشکلات عملکردی شود.

 

به طور کلی، علت خرابی تاچ مانیتور خودرو ممکن است به عوامل فنی و سخت افزاری، عوامل محیطی و عوامل نرم افزاری برگردد.

 

در صورت وجود هر یک از این عوامل، عملکرد تاچ مانیتور ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد و خراب شود.

 

برای جلوگیری از خرابی تاچ مانیتور خودرو، مهم است که به نحوه نصب، استفاده و نگهداری آن دقت کنید و در صورت لزوم، به تعمیرات و خدمات فنی شمال سیستم مراجعه کنید

جهت دسترسی سریع به اطلاعات و جدیدترین محصولات ما در صفحه اینستاگرام ما به نشانی  option_khodro_entekhab عضو شوید.

09111563623

011-33260600 امین قدمی

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.